link spy phone untuk blackberry tips on catching a cheating spouse sms spy useing bluetooth app iphone monitoring app
Изменить размер шрифта


Новая темаОтветить Страница 1 из 7   [ Сообщений: 139 ]
На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Изолятор для матки
СообщениеДобавлено: 05 сен 2006, 23:10 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Изолятор матки — устройство, вмещающее 1—2 гнездовые рамки для временной изоляции пчелиной матки. Стенки И. м. могут изготовляться из разделительной решетки или проволочной сетки. И. м. первого типа применяют для получения яиц и личинок определенного возраста при искусственном выводе маток. Сетчатый И. м. удобен для гарантированной подсадки маток в неблагоприятных условиях.
23. „Словарь-справочник по пчеловодству”, А.И. Черкасова, И.К. Давыденко и др, Киев, „Урожай”, 1991 г.

Изолятор для матки, изобретение П.Я.Хмары, кандидата биологических наук. г.Киев
Послідовники метода Хмари

Сообщения других тем:

Продолжительность жизни и физиологическое состояние пчел в нормальной семье в течение года.
Факторы влияющие на долголетие особей пчелиной семьи
Метод пчеловождения Ренсона (methode Renson)
Клеточка Хмары для изоляции матки
Влияние срока содержания неплодных и плодных пчелиных маток в клеточках на их вес.


Вложения:
reshetka5.jpg
reshetka5.jpg [ 31.39 КБ | Просмотров: 26343 ]
reshetka4.jpg
reshetka4.jpg [ 12.5 КБ | Просмотров: 26343 ]
reshetka3.jpg
reshetka3.jpg [ 26.97 КБ | Просмотров: 26343 ]

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Последний раз редактировалось together 16 дек 2010, 13:49, всего редактировалось 6 раз(а).
Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 04 окт 2006, 19:24 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Помещаю статью "Изолятор для пчелиной матки" Устройство для лечения пчел от Варроатоза и других болезней без медикаментов.
П.Я.Хмара. канд. биолог.наук. Киев 2006г.

Статья на украинском языке, к сожалению пока нет времени сделать перевод.

ФЕНОМЕН
БІОЛОГІЇ РОЗМНОЖЕННЯ МЕДОНОСНИХ БДЖІЛ
Відкрито невідоме раніше явище, виражене в тому, що медоносні бджоли в складі сім'ї не досягають максимального терміну життя, який може бути реалізований шляхом штучного регулювання розмноження. Цей термін вперше встановила А. Мауріціо в 1958 році. Вік становить 396 діб і є генетично запрограмованим. Автор створив спосіб регулювання розмноження бджіл та пристрій для його використання.
Використання цього феномену дозволяє ліквідувати варро-атоз, збудник якого кліщ варроа, має коротший термін життя за генетично запрограмований у бджіл. Цей термін є результатом відсутності потреби генерування бджолою маточного молочка.
Для оздоровлення від варроатозу у хворій сім'ї закривають матку в ізолятор і без розплоду утримують до повного вимирання кліщів, потім розмноження бджіл відновлюють. Це зумовлює ліквідацію варроатозу в бджолиній сім'ї, на пасіці, в регіоні, на континенті, а також на всій планеті.
Регулювання розмноження бджіл може бути використано для боротьби з іншими хворобами бджіл. В першу чергу —з гнильцями та аскосферозом .
Цей феномен буде корисним для зменшення витрат меду в корм бджолам шляхом зупинки розмноження в час тривалої відсутності взятку.
Для покращення зимівлі бджолиних сімей треба зупинити розмноження в кінці літа, щоб запобігти народженню слабких бджіл (чим пізніше, тим слабкіші).
Важливо використати феномен для уникнення розмноження бджіл взимку, при потепліннях, що нерідко веде до загибелі сімей, а також рано весною, коли природна собівартість бджіл вища, а життєздатність — слабкіша. Бджоли, народжені весною, в теплу пору сильніші, а їх виховання — дешевше.
Регулювання розмноження може бути використано для збільшення виробництва меду під час бурхливого короткого взятку, для боротьби з роїнням тощо.
Регулювання розмноження
Всі організми, що живуть на нашій планеті, розмножуються. Це зумовлено необхідністю життя та збереженням генофонду. На зміну умов живі організми відповідають пристосуванням. Одним із дуже важливих пристосувань є регулювання розмноження. Воно притаманне також і бджолам. Процеси, що характеризують це явище у бджіл дуже помітні, але вони в бджільництві не стали предметом уваги та досліджень, які можуть дати користь для галузі: створенням технологій та способів оздоровлення від хвороб. Предкам медоносних бджіл був характерний гіпобіоз, під час якого зупинялось не тільки розмноження, а і інша форма життя, де всі процеси загальмовані. В такому стані і в теперішній час відбувається гіпобіоз в багатьох комах. Бджолина сім'я живе в час неактивної пори в умовах загальмованих процесів. Тому її ресурс використовується менше, і життя, порівняно з активним сезоном, втрачаючи активність, продовжується довше. Але цей стан, що згаданий щойно, має багато факторів передбачуваних і непередбачу-ваних. Сюди входять: розташування бджолиної сім'ї на місцевості, вітри, погода, вологість повітря, ступінь захисту від цих факторів, наявність та якість кормів, можливість зберігати клуб та переміщення бджіл у воскових спорудах. Цей фактор добре враховували бджоли при будівництві стільників.
Стільники мали таку архітектоніку, яка дозволяла бджолам дістатись від периферії до центру гнізда і навпаки найближчим шляхом. Порівнюючи зі згаданим, гніздо бджіл, розташоване на стільниках в рамках, розділених ними, цю характеристику зберігає тільки в вертикальній площині. Горизонтальне переміщення бджіл в зимовому клубі можливе тільки випадково, або підготовлено пасічником, коли в стільниках близько їх центру є отвори. Це дозволяє бджолам формувати клуб взимку і змінювати його конфігурацію або місце розташування згідно з потребами сім'ї. Отже, розмноження припиняється тимчасово на час несприятливих умов. Це природне явище і його особливості необхідно вивчити та використати для розвитку галузі, боротьби з хворобами та розробити технологію менш затратну і економічно вигідну.
Враховуючи можливості регулювання розмноження бджіл, потрібно проаналізувати цей процес.
Бджолина сім'я зупиняє розмноження на несприятливий сезон, це потрібно для її виживання. Пасічник в кінці сезону, накопичений мед викачує, а бджоли, що живуть в дикій природі охороняють запаси у воскових спорудах, побудованих без втручання людини. Як правило, мед розташований у верхніх, ближчих до стелі, частинах житла. Розплід розташований нижче меду. Таким чином холодніший горизонт житла залишається для виховання розплоду. При наявності нектару в природі медова частина стільників збільшується, а місце для розплоду меншає. Із зменшенням дня, похолоданням, матці працювати немає місця. Отже, припиняється розмноження, бджоли в цій сім'ї, в переважній більшості в кінці літа та на початку осені не годують розплоду, або їх участь у цьому процесі мала. Отже, розплід відсутній на початку осені, або в кінці літа.Таким чином, бджоли за розглянутою схемою ідуть в зиму фізіологічно молодими через відсутність розплоду в кінці літа та на початку весни.
Традиційна технологія бджільництва в цьому відношенні інша. В час, коли бджоли накопичили мед його відкачують. Робота для матки обмежена тільки розміром гнізда. В природі в цей час буває підтримуючий взяток, який зумовлює наявність великої кількості розплоду: заготівля зимових запасів, за рахунок цукрового сиропу дозволяє розмножуватись в можливих темпах. Потім, коли вже наступає похолодання, іде скорочення розмноження, яке затягується досить довго. Бджоли, що народились в цей час, недостатньо розвинені. Вони мають менше білка, тому фізіологічно старі. На них затрачено більше корму'. Ця генерація додатково зверх-затратна. Сам факт зупинки розмноження восени, в час роїння, при нестачі корму, похолодання є свідченням того, що бджолам притаманне природне регулювання розмноження. Аналізуючи згадане, приходим до висновку, що цим явищем доцільно скористатися, адже бджоли тих порід, що проживають в холодніших місцевостях швидше, тобто раніше готуються до зими, мають фізіологічно молодших бджіл, аніж ті, що проживають в теплішому кліматі, і тому здатні переживати нижчі температури і перебувати в стані без розплоду довше.
Досвідчені пасічники звернули увагу, що сім'ї однакової сили, які восени раніше залишились без розплоду, зимують успішніше за тих, які розмножувались пізно восени. В усіх випадках рання зупинка розмноження восени вигідна за всіма показниками. Мова іде і про малу кількість підмору весною, і менше спожитого корму, і дружню роботу, і продуктивність. Дуже небезпечна — наявність розплоду взимку. Деякі пасічники вважають, що розплід, що з'явився взимку, то користь і удача. Для з'ясування цього питання уявім собі, що в зимовому клубі матка відклала яйце. На це повинна бути негайна реакція сім'ї: підняти температуру, яка на цей час нижча. Для цього треба збільшити бджолам споживання корму для генерування тепла. Підвищення поїдання корму — це добавка калу в задню кишку. Із яєць через 3 доби з'являться личинки — споживачі маточного молочка. Цей корм збіднює організм бджоли, яка його виділила, на білок, бо він є похідним від запасів організму бджоли і, як ми з'ясували, створює старіння організму годувальниці. Ще через 3 доби цій личинці треба мед, воду і пергу, як білковий корм. Перги в зимовому клубі немає. Вона близько в сусідніх стільниках, але бджолам, що в клубі він недоступний через низьку температуру. Тоді бджола додатково виділяє маточне молочко і додає його в корм личинці замість перги. Витрати маточного молочка в цьому випадку збільшуються і цим знесилюють бджіл годувальниць. Саме такий фактор старіння бджіл посилюється. В зв'язку з труднощами виховання раннього розплоду, що відбувається в холодну погоду, його буває набагато менше, ніж такими ж зусиллями виведеного в період потепління, тобто після весняного обльоту. Саме в цей час треба матку випустити із ізолятора, де її місце з кінця літа до вказаного часу. В цьому випадку бджоли, що підуть в зиму фізіологічно молодими — дуже мало постаріють до обльоту. У них відбудеться тільки календарне старіння, а фізіологічне дуже мало. Хто в це не повірить, може перевірити. Для цього сім'ї з однаковими характеристиками повинні перезимувати, одні традиційним — звичним способом, інші — із ізольованою маткою. Спосіб із ізольованою маткою в результаті буде таким, що довів перевагу в якості зимівлі і продуктивності. Умови зимівлі і корми повинні бути однаковими при згаданій перевірці.

(Продолжение следует)

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 08 окт 2006, 17:08 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Продолжение на украинском и русском (машинный перевод)

ФІЗІОЛОГІЧНО молода бджолина сім'я — здобуток регулювання розмноження бджіл
Обґрунтовано створення фізіологічно молодої бджолиної сім'ї шляхом регулювання розмноження внаслідок чого отримано максимально довго живучих бджіл. Це досягнуто тимчасовою, заздалегідь визначеною зупинкою відкладання яєць маткою, позбавленою контакту зі стільниками, забезпеченою постійним обслуговуванням бджолами. Управління тривалістю життя, профілактика хвороб та відновлення здоров'я бджіл є метою ефективного бджільництва.
В бджолиній сім'ї, як зверхорганізмі, при наявності розплоду бджоли (імаго) мають короткий термін життя, бо більшість з яких фізіологічно старі. Бджоли в сім'ї, що не годували розплоду, фізіологічно молоді. Отже, розплід є фактором прискореного старіння бджіл, інтенсивна робота залоз, що виробляють маточне молочко збіднює організм бджоли на білок. Це пов'язано з тим, що згадана речовина утворюється з білкових субстанцій організму бджоли. Критичний дефіцит білка є визначальним Фактором, що спричиняє смерть бджоли. Робота бджоли, як фуражира, тобто збір нектару, пилку та прополісу, забезпечення сім'ї водою, не має вирішального значення для скорочення терміну її життя.
Отже, щоб продовжити життя в бджолиній сім'ї, пропонується розмноження бджіл регулювати шляхом зупинки на потрібний, визначений проміжок часу. Цього можна досягти шляхом позбавлення матки доступу до стільників.
Зупинка відкладання яєць маткою, внаслідок її відсутності, зумовить виведення бджолами свищових маток, якщо матку закрити в кліточку (наприклад Титова). Бджоли також можуть закласти свищові маточники, у випадку осиротіння. Крім того, в згаданій кліточці матка довго не живе. Отже, управління розмноженням в цих умовах неможливе. Це може бути досягнуто у випадку, коли матка не може відкладати яйця і спілкується (контактує) з бджолами при повному доступі їх, з належним обслуговуванням її.
Для цієї мети сконструйовано пристрій, де матка може перебувати довго: рік і навіть більше, автором цього пристрою є П.Я.Хмара.
У цей пристрій бджоли заходять і виходять, обслуговуючи її, одержують від неї маточну речовину. В зв'язку з цим сім'я не відчуває ізоляції матки. Яскравим підтвердженням цього є відсутність свищових маточників, а також бджіл-трутівок. Важливо і те, що матка постійно доглянута бджолами. Крім того, і це дуже важливо, що в період зимівлі матка завжди перебуває в центрі клуба, де вона постійно обігріта і нагодована, і переміщується разом з клубом сім'ї у вертикальній площині.
Отже, створена можливість перебування матки в сім'ї з усіма ознаками її наявності, за винятком відкладання яєць.
Сім'я без розплоду, але з маткою в пристрої, працює не гірше тих сімей, які мають вільну матку.
В такому стані фізіологічно молоді бджоли мають термін життя суттєво довший за зимових бджіл в сім'ях з вільною маткою, але поява розплоду скоротить життя, що дорівнює близько 35-37 дням з часу появи личинок. Отже, перебування бджолиної сім'ї в стані, що описаний, дозволяє бджолам прожити рік і більше, а поява розплоду негайно ставить їх в стан скороченного терміну життя.
Застосування сконструйованого пристрою дозволило управляти розмноженням бджіл, тому це є здобутком, який дозволяє:
1. Ліквідувати варроатоз
2. Переглянути заходи профілактики та лікування захворювань бджіл без медикаментів.
3. Внести суттєві зміни в технологію утримання бджіл, з метою підвищення продуктивності бджільництва.
4. Управляти ройовим станом бджолиної сім'ї.
5. Підвищити продуктивність праці бджолярів та економіку
галузі.
Пристрій виконаний у вигляді ящика, повздовжні стінки якого утворює роздільна решітка. Відстань між повздовжніми стінками складає 8-12 мм. Розмір отворів в роздільних решітках 4 мм на 15-30 мм. В його повздовжніх стінках утворені отвори діаметром 14 мм для впуску і випуску матки. Цей отвір розташований в центрі повздовжньої стінки чи близько до нього. З внутрішніх боків повздовжніх стінок виконані розпірки, які запобігають прогину стінок всередину. Ізолятор складається з двох однакових половинок.


Русский машинный перевод

ФИЗИОЛОГИЧЕСКИ молодая пчелиная семья — достижение регуляции размножения пчел
Обгрунтовано создание физиологически молодой пчелиной семьи путем регуляции размножения в результате чего получено максимально долго живущих пчел. Это достигнуто временной, предварительно определенной остановкой откладывания яиц маткой, лишенной контакта с сотами, обеспеченной постоянным обслуживанием пчелами. Управление продолжительностью жизни, профилактика болезней и возобновление здоровья пчел является целью эффективного пчеловодства.
В пчелиной семье, как зверхорганизме, при наличии розплоду пчелы (имаго) имеют короткий срок жизни, ибо большинство из которых физиологически старо. Пчелы в семьи, что не кормили розплоду, физиологически молодые. Следовательно, расплод является фактором прискореного старения пчел, интенсивная работа желез, что вирабатывают маточное молочко обедняют организм пчелы на белок. Это связано с тем, что упомянутое вещество образуется из белкових субстанций организма пчелы. Критический дефицит белка является определяющим Фактором, что вызывает смерть пчелы. Работа пчелы, как фуражира, то есть сбор нектара, пыльцы и прополиса, обеспечение семьи водой, не имеет решающего значения для сокращения срока ее жизни.
Следовательно, чтоб продолжить жизнь в пчелиной семье, пропонується размножение пчел регулировать путем остановки на нужный, определенный промежуток времени. Этого можно достичь путем лишения матки доступа к сотам.
Остановка откладывания яиц маткой, в результате ее отсутствия, обусловит выведение пчелами свищових маток, если матку закрыть в клеточку (например Титова). Пчелы также могут заложить свищевые маточники, в случае осиротения. Кроме того, в упомянутой клеточке матка долго не живет. Следовательно, управление размножением в этих условиях невозможно. Это может быть досягнуто в случае, когда матка не может откладывать яйца и общается (контактирует) с пчелами при полном доступе их, с надлежащим обслуживанием ее.
Для этой цели сконструировано устройство, где матка может находитсья долго: год и даже больше, автором этого устройства является П.Я.Хмара.
В это устройство пчелы заходят и выходят, обслуживая ее, получают от нее маточное вещество. В этой связи семья не чувствует изоляции матки. Ярким подтверждением этого является отсутствие свищових маточников, а также бджіл-трутівок. Важно и то, что матка постоянно ухожена пчелами. Кроме того, и это очень важно, что в период зимовки матка всегда находится в центре клуба, где она постоянно обогрета и накормлена, и перемещается вместе с клубом семьи в вертикальной плоскости.


Следовательно, созданная возможность пребывания матки в семье со всеми признаками ее наличия, за исключением откладывания яиц.
Семья без расплода, но с маткой в устройстве, работает не хуже тех семей, которые имеют свободную матку.
В таком состоянии физиологически молодые пчелы имеют срок жизни существенно длиннее зимних пчел в семьях со свободной маткой, но появление расплода сократит жизнь, что равняется около 35-37 дням со времени появления личинок. Следовательно, пребывание пчелиной семьи в состоянии, что описан, позволяет пчелам прожить год и больше, а появление расплода немедленно ставит их в состояние скороченного срока жизни.
Применение сконструированного устройства позволило управлять размножением пчел, поэтому это является достижением, которое позволяет:
1. Ликвидировать варроатоз
2. Пересмотреть мероприятия профилактики и лечения заболеваний пчел без медикаментов.
3. Внести существенные изменения в технологию содержания пчел, с целью повышения производительности пчеловодства.
4. Управлять ройным состоянием пчелиной семьи.
5. Повысить производительность труда пчеловодов и экономику
отрасли.
Устройство выполнено в виде ящика, продольные стенки которого образует раздельная решетка. Расстояние между продольными стенками составляет 8-12 мм Размер отверстий в раздельных решетках 4 мм на 15-30 мм В его продольных стенках образованные отверстия диаметром 14 мм для впуска и выпуска матки. Это отверстие расположено в центре продольной стенки или близко к нему. Из внутренних сторон продольных стенок выполненные распорки, которые предотвращают прогибание стенок внутрь. Изолятор состоит из двух одинаковых половинок.

Продолжение следует


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Изолятор для матки
СообщениеДобавлено: 11 окт 2006, 14:48 
мастер
мастер

Зарегистрирован: 26 сен 2006, 00:35
Сообщения: 316
Откуда: Germany
together писал(а):
Изолятор для матки, изобретение Хмары

Интересное изобретение.А кто,что думает, насчет отричательного влияния длительнои изоляции, на яиченоскость маток в будущем. :?:


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 15 дек 2006, 21:57 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
ПРОДОЛЖЕНИЕ
Для борьбы с варроатозом и другими болезнями, а также для выполнения технологических мероприятий, перечень которых подается, изолятор используют следующим образом. Через отверстие 4 в изолятор впускают матку и закрывают отверстие. Изолятор с маткой
размещают в середине улья, в центре гнезда между сотами. Пчелы заходят в изолятор через отвори 3, обслуживаю матку
и выходят из него. Они постоянно есть в изоляторе и возле матки, создают ей надлежащие условия комфорта и обеспечивают
кормом. Из-за того, что размером матка больше, чем пчела, она не проходит через отверстия 3, постоянно находясь в изоляторе, и поэтому лишена возможности откладывать яйца в ячейки сота.
Через 9 суток в гнезде пчелиной семьи будет только запечатанный расплод, через 21 сутки новорожденные пчелы покинут свои гнезда-ячейки. Через 24 сутки не останется и трутневого расплода. В этом случае родятся и самые молодые клещи варроа - они будут одного возраста с рожденными пчелами. Следовательно, в этом случае пойдет отсчет жизни самых молодых пчел и клещей. Как стало нам известно: пчелы, которые не кормят маточным молоком, способные жить 396 суток или 13 месяцев,
клещи имеют термін жизнь до 180 суток. Следовательно, клещи вымрут за упомянутый период, а пчелиная семья будет свободная от клещей. То есть - выздоровеет от варроатозу и не сможет заболеть без попадания паразита в ее гнездо. Срок жизни клещей установлен опытами в ННЦ "Института пчеловодства им. П.И. Прокоповича" УААН кандитатом биологических наук Хмарою П. Я., он составляет 150-180 суток. "Изолятор для пчелиной матки" запатентован. Его использование дает возможность оздоровить
пасеку, пчеловодство района, региона. Можно ставить и более широкие задания, вплоть до полного уничтожения возбудителя варроатозу. Следовательно, разработано устройство и способ гарантированного оздоровлення пчеловодства от варроатозу. Если одновременно оздоровить все пасеки нашей планеты, то останется клещ варроа только в окружающей среде, где имеются пчелы, за которыми нет контроля - дикие. Думаю, что это вопрос возможно решить на общественных началах или по решению администрации.
Понятно, что уничтожение клеща - возбудителя варроатозу. происходит в пчелиной семье без применения медикаментів, в этой связи удается предотвратить загрязнение продуктов пчеловодства. Они не будут иметь негативного влияния на здоровье людей
и будут с уверенностью использоваться как диетические, пищевые, и лечебные. Экспорт меда из Украины будет гарантированный, как чистый от медикаментов.

Текст оригинала
Для боротьби з варроатозом та іншими хворобами, а також для виконання технологічних заходів, перелік яких подається, ізолятор використовують наступним чином.
Через отвір 4 в ізолятор впускають матку і закривають отвір. Ізолятор з маткою розміщують в середині вулика, в центрі гнізда між стільниками. Бджоли заходять в ізолятор через отвори 3, доглядають матку і виходять з нього. Вони постійно є в ізоляторі і біля матки, створюють їй належні умови комфорту і забезпечують кормом. Через те, що розміром матка більша, ніж бджола, вона не проходить через отвори 3, постійно залишаючись в ізоляторі, і тому позбавлена можливості відкладати яйця в комірки стільників.
Через 9 діб в гнізді бджолиної сім'ї буде тільки запечатаний розплід , через 21 добу новонароджені бджоли покинуть свої колисочки-комірки. Через 24 доби не залишиться і трутневого розплоду. В цьому випадку народяться і наймолодші кліщі варроа — вони будуть одного віку з народженими бджолами. Отже, в цьому разі піде відлік життя наймолодших бджіл і кліщів. Як стало нам відомо: бджоли, які не годують маточним молочком, здатні жити 396 діб або 13 місяців, кліщі мають термін життя до 180 діб. Отже, кліщі вимруть за згаданий період, а бджолина сім'я буде вільна від кліщів. Тобто — видужає від варроатозу і не зможе захворіти без попадання паразита в її гніздо. Термін життя кліщів встановлено дослідами в ННЦ "Інститут бджільництва ім. П. і. Прокоповича" УААН кандита-том біологічних наук Хмарою П. Я., він складає 150-180 діб.
"Ізолятор для бджолиної матки" запатентовано. Його застосування дає можливість оздоровити пасіку, бджільництво району, регіону. Можна ставити і більш широкі завдання, аж до повного знищення збудника варроатозу.
Отже, розроблено пристрій і спосіб гарантованого оздоровлення бджільництва від варроатозу. Якщо одночасно оздоровити всі пасіки нашої планети, то залишиться кліщ варроа тільки в довкіллі, де є бджоли, за якими нема контролю — дикі. Гадаю, що це питання можливо вирішити на громадських засадах або за рішенням адміністрації.
Зрозуміло, що знищення кліща — збудника варроатозу. відбувається в бджолиній сім'ї без застосування медикаментів, в зв'язку з цим вдається запобігти забрудненню продуктів бджільництва. Вони не матимуть негативного впливу на здоров'я людей і будуть із впевненістю використовуватись як дієтичні, харчові, та лікувальні. Експорт меду з України буде гарантовано, як чистий від медикаментів.

«Изолятор для пчелиной матки» П.Я.Хмара

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 15 дек 2006, 22:13 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Использование изолятора для матки
Это устройство приспособлено для ульев Дадана-Блатта и Украинского. Он также может быть в многокорпусном. В одному корпусе один, а в двух корпусах соединяются два. Для этого в нем предусмотренные глухие отверстия, которые открывают при соединении,
матка и пчелы могут пользоваться как одним простором. Большие стенки изолятора являются параллельными к плоскости сота и должны быть на расстоянии 6 мм от его поверхности. Для остановки размножения в пчелиной семье отлавливают матку и впускают ее через отверстие в изолятор, отверстие закрывают. Изолятор располагают между сотами так, чтобы его центр совпадал с центром сота или был приблизительно на 2 см ниже.
Его применение предусматривает: 1. Оздоровление пчелиной семьи от варроатозу.
Основой этого является использование разницы срока жизни паразита и пчелы. Поскольку размножение клещей возможно только в расплоде пчел, то остановка размножения происходит автоматически (тех и тех). Клещи погибают из окончанием ресурса
жизни, а пчелы остаются свободными от возбудителей, семья оздоровлена без медикаментов. Следовательно, их нет и в продуктах
произведенных ею. Оздоровлению подлежит семья, где есть до 4% клещей. В этом случае оно гарантировано.
2. Оздоровление от тропилелапсозу. 3. Оздоровление от еуварроатозу. 4. От мешотчатого расплода. 5. От вирусного хронического паралича. 6. От острого паралича. 7. Болезни "затемнено крыло". 8. От американского гнильца. 9. От европейского гнильца. 10. Па-рагнильца. 11. Порошковидного расплода. 12. От септицемии. 13. От гафниозу. 14. От сальмонельозу. 15. От аскосферозу. 16. От аспергильозу.
17. От нозематозу, профилактика во время зимовки. 18. От нозематозу личинок и куколок. 19. От акарапидозу.

Технологическое применение
1. Гарантированная остановка роения. 2. Гарантированное отсутствие расплода зимой с одновременным уничтожением клещей варроа,
предотвращение позднеосеннему и ранневесеннему размножению пчел. 3. Остановка размножения перед главным медосбором на предварительно рассчитанное время.
«Изолятор для пчелиной матки» П.Я.Хмара



Використання ізолятора для матки
Цей пристрій пристосований для вуликів Дадана-Блатта та Українського. Він також може бути у багатокорпусному. В одному корпусі один, а в двох корпусах з'єднуються два. Для цього в ньому передбачені глухі отвори, які відкривають при з'єднанні, матка і бджоли можуть користуватись як одним простором. Великі стінки ізолятора є паралельними до площини стільника і повинні бути на відстані 6 мм від його поверхні.
Для зупинки розмноження в бджолиній сім'ї відловлюють матку і впускають її через отвір в ізолятор, отвір закривають. Ізолятор розташовують між стільниками так, щоб його центр співпадав із центром стільника або був приблизно на 2 см нижче.
Його застосування передбачує: 1. Оздоровлення бджолиної сім'ї від варроатозу. Основою цього1 є використання різниці терміну життя паразита і бджоли. Оскільки розмноження кліщів можливе тільки в розплоді бджіл, то зупинка розмноження відбувається автоматично (тих і тих). Кліщі гинуть із закінченням ресурсу життя, а бджоли залишаються вільними від збудників, сім'я оздоровлена без медикаментів. Отже, їх немає і в продуктах вироблених нею. Оздоровленню підлягає сім'я, де є до 4% кліщів. В цьому разі воно гарантовано. 2. Оздоровлення від тропілєлапсозу. 3. Оздоровлення від еуварроатозу. 4. Від мішечкуватого розплоду. 5. Від вірусного хронічного паралічу. 6. Від гострого паралічу. 7. Хвороби "затемнене крило". 8. Від американського гнильця. 9. Від європейського гнильця. 10. Па-рагнильця. 11. Порошкоподібного розплоду. 12. Від септицемії. 13. Відгафніозу. 14. Від сальмонелльозу. 15. Від аскосферозу. 16. Від аспергілльозу. 17. Від нозематозу, профілактика в час зимівлі. 18. Від нозематозу личинок і лялечок. 19. Від акарапідозу.
Технологічне застосування
1. Гарантована зупинка роїння. 2. Гарантована відсутність розплоду взимку з одночасним знищенням кліщів варроа, запобігання пізньоосінньому та ранньовесняному розмноженню бджіл. 3. Зупинка розмноження перед головним медозбором на попередньо розрахований час.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 17 дек 2006, 00:08 
мастер
мастер
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 20 фев 2006, 00:43
Сообщения: 114
Откуда: Львівска, Сколе (Карпати)
Приспособление можно зделать из двух разделительных решеток, только к ним нужно приклеить полоски пластмасы. В следующем сезоне обязательно сделаю несколько штук для пробы.

_________________
Опыт - это не то, что происходит с человеком, а то, что делает человек с тем, что с ним происходит. /О. Хаксли/


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 10 янв 2007, 03:07 
мастер
мастер

Зарегистрирован: 26 сен 2006, 00:35
Сообщения: 316
Откуда: Germany
Сегодня смотрел экспериментальные семьи с матками в изоляторе. Матки живы и вроде здоровы. Похоже это единственные семьи , где матки не начали червить из-за весны -зимой, будь она неладнa. :o


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 12 янв 2007, 19:49 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Prokudin писал(а):
Сегодня смотрел экспериментальные семьи с матками в изоляторе. Матки живы и вроде здоровы. Похоже это единственные семьи , где матки не начали червить из-за весны -зимой, будь она неладнa. :o

Будем ждать окончательного результата :!:

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 12 янв 2007, 20:04 
мастер
мастер
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 20 фев 2006, 00:43
Сообщения: 114
Откуда: Львівска, Сколе (Карпати)
_________________________________________________________
Добавлено: Ср Окт 11, 2006 1:48 pm Заголовок сообщения: Re: Изолятор для матки Ответить с цитатой
together писал(а):
Изолятор для матки, изобретение Хмары

Интересное изобретение.А кто,что думает, насчет отричательного влияния длительнои изоляции, на яиченоскость маток в будущем.
________________________________________________________
Добавлено: Ср Янв 10, 2007 2:07 am Заголовок сообщения: Ответить с цитатой
Сегодня смотрел экспериментальные семьи с матками в изоляторе. Матки живы и вроде здоровы. Похоже это единственные семьи , где матки не начали червить из-за весны -зимой, будь она неладнa.
_________________________________________________________

От нас чего-то скрывают, или форуму это не обязательно знать, тогда зачем эти два посты, пишите друг другу в личку. :?: :?: :?:

_________________
Опыт - это не то, что происходит с человеком, а то, что делает человек с тем, что с ним происходит. /О. Хаксли/


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 12 янв 2007, 20:23 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
[quote="sij"]

sij, даже в мыслях нет что то скрывать, я только выкладываю информацию и по возможности сразу даю свою. По-видимому, Сергей все же решил провести эксперименть и теперь поделился с нами своими результатами.
А то, что со временем упадет качество матки, я думаю бояться не стоит. Ведь природа сделала так, что матка не зависимо от свободных ячеек все же продуцирует яйца и если их некуда откладывать, то она их теряет, возможно и в не большом количестве, но яичники работают и это не приводит к их деградации. Я это сужу по найденным яйцам на белой бумаге, которую раньше клал под рамки для того, что бы знать состояние семьи и ее расположение. Так вот уже в конце декабря можно было на бумаге видеть потерянны яйца, и к тому же они появлялись в разных улочках, что говорило о перемещении матки между рамками.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 17 фев 2007, 20:00 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Роїння бджіл
Для боротьби з роїнням успішно може бути застосовано управління розмноженням. Для цього при перших ознаках ройового стану логічно зупинити розмноження з розширенням гнізда бджолиної сім'ї, тобто, додати декілька стільників. Цей прийом буде ефективним при наявності взятку. Чим сильніший взяток, тим швидше сім'я вийде з ройового стану.
В ройовій сім'ї матку заключають в ізолятор. Маточники вилучають. Через шість діб сім'ю переглядають, ще раз знищують маточники. Коли бджоли розпочнуть працювати матку випускають із ізолятора.

Роение пчел
Для борьбы с роением успешно может быть применено управление размножением. Для этого при первых признаках ройного состояния
логически остановить размножение из розширенням гнезда пчелиной семьи, то есть, прибавить несколько сот. Этот прием будет
эффективным при наличии взятка. Чем более сильный взяток, тем более быстрое семя выйдет из ройного состояния. В роевой
семье матку заключают в изолятор. Маточники изымают. Через шесть суток семью пересматривают, еще раз уничтожают маточники.
Когда пчелы начнут работать матку выпускают из изолятора.
«Изолятор для пчелиной матки» П.Я.Хмара

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 17 фев 2007, 20:03 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
ЗИМІВЛЯ без осіннього, зимового і ранньовесняного розплоду
Доцільно зупинити розмноження бджіл в регіонах 50° північної широти, в т. ч. і в Київському, приблизно 10-15 серпня, на південь та на північ, згаданих місцевостей, треба вносити зміни. Найкраще це зробити після закінчення головного взятку в усіх регіонах. Ізоляція матки з допомогою кліточки-ізолятора повинна відбутись разом із закінченням накопичення зимових запасів кормів. Так зване осіннє нарощування сили сімей на зиму не відповідає навіть назві. Справа в тому, що чим пізніше згаданого строку ізолюється матка, тим більші затрати життєвих ресурсів бджіл, які виховують розплід. Крім того сім'я помітно слабшає. В разі зупинки розмноження в рекомендований термін, народиться багато довгоживучих бджіл, тому зимівля пройде більш успішно при наявності доброякісних кормів та стабілізації температури: вологості в гнізді (клубі) бджіл. В цьому разі доцільний розрахунок: на оздоровлення сім'ї від варроатозу. Якщо зимує матка в ізоляторі, то це гарантія відсутності розплоду при зимових потепліннях. Матку із ізолятора слід випустить після весняного обльоту, це гарантія доброго розвитку сім'ї і її продуктивності. В цьому випадку кліщі варроа в сім'ї загинуть в зв'язку з тим, що вони живуть в цей час від 150 до 180 діб.


Зимовка без осеннего, зимнего и ранневесеннего расплода
Целесообразно остановить размножение пчел в регионах 50° северной широты, в т. ч. и в Киевском, приблизительно 10-15 августа,
к югу и к северу, упомянутых местностей, нужно вносить изменения. Наилучшее это сделать по завершении главного взятка во
всех регионах. Изоляция матки с помощью клеточки-изолятора повинна произойти вместе с окончанием накопления зимних запасов
кормов. Так называемое осеннее наращивание силы семей на зиму не отвечает даже названию. Дело в том, что чем позже упомянутого
срока изолируется матка, тем большие затраты жизненных ресурсов пчел, которые воспитывают расплод. Кроме того семени заметно
ослабевает. В случае остановки размножения в рекомендованный срок, родятся многие долгоживущие пчелы, поэтому зимовка пройдет
более успешно при наличии доброкачественных кормов и стабилизации температуры: влажности в гнезде (клубе) пчел. В этом случае
целесообразный расчет: на оздоровление семьи от варроатозу. Если зимует матка в изоляторе, то это гарантия отсутствия расплода
при зимних потеплениях. Матку из изолятора след выпустит после весеннего облета, это гарантия доброго развития семьи и ее
производительности. В этом случае клещи варроа в семье погибнут в связи с тем, что они живут в это время от 150 до 180 суток.
«Изолятор для пчелиной матки» П.Я.Хмара

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 17 фев 2007, 20:09 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Зупинка розмноження влітку при відсутності нектару в довкіллі, де розташована сім'я
Умови можуть скластися так, що зупинка розмноження буде потрібна тимчасово, тобто на час відсутності взятку, за яким потім появиться новий. Зупинка розмноження, шляхом ізоляції матки зумовить розвантаження сім'ї від зайвої роботи і затрат кормів, витрачених на виховання розплоду. В цьому випадку буде виграш і в тому, що не народиться нова генерація бджіл короткоживучих, а народяться довгоживучі бджоли. Якщо в липні чи на початку серпня не буде взятку, або він буде підтримуючим, то краще буде перевести сім'ю на без-розплідний статус, підготувати до зимівлі та перезимувати.

Остановка размножения летом при отсутствии нектара в окружающей среде, где расположенная семья Условия могут сложиться так, что остановка размножения будет нужна временно, то есть на время отсутствия взятку, за которым затем появится новый.
Остановка размножения, путем изоляции матки обусловит разгрузку семьи от лишней работы и затрат кормов, потраченных на воспитание расплода. В этом случае будет выигрыш и в том, что не родится новая генерация пчел короткоживущих, а родятся долгоживущие пчелы. Если в июле или в начале августа не будет взятку, или он будет поддерживающим, то будет лучше перевести семью на безрасплодный статус, подготовить к зимовке и перезимовать.
«Изолятор для пчелиной матки» П.Я.Хмара

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Последний раз редактировалось together 17 фев 2007, 20:11, всего редактировалось 1 раз.

Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 17 фев 2007, 20:10 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Покращене використання головного взятку
Перед головним медозбором, в якому буде передбачено сильне нектаровиділення, доцільно ізолювати матку на 10 діб, впритул до масового цвітіння. В цьому випадку з появою багатого виділення нектару в бджолиній сім'ї не буде відкритого розплоду, який треба годувати та доглядати. Увага бджіл буде зосереджена на збиранні нектару. Це підвищить можливості його використання.
При далеких і складних перевозках бджолиних сімей до-цільно ізолювати матку в кліточці для її збереження від можливої травми.
Сподіваюсь, що ізолятор для матки, як пристрій багатофункціонального використання, стане потрібним на кожній пасіці України із розрахунку один пристрій на одну сім'ю. Його функціональне призначення буде використано для профілактики хвороб, оздоровлення бджолиних сімей та рішення проблем пасічникування.
Запитання, що виникатимуть, надсилайте в журнал "Пасіка", відповідатиму.
П. Я. Хмара кандидат біологічних наук,


Улучшенное использование главного взятка
Перед главным медосбором, в котором будет предусмотрено сильное нектаровидиление, целесообразно изолировать матку на 10 суток, впритык к массовому цветению. В этом случае с появлением багатого выделения нектара в пчелиной семье не будет открытого расплода, который нужно кормить и присматривать. Внимание пчел будет сосредоточены на сборе нектара. Это повысит возможности его использования. При далеких и сложных перевозках пчелиных семей целесообразно изолировать матку в клеточке для ее хранения от возможной травмы. Надеюсь, что изолятор для матки, как устройство многофункционального использования, станет нужным на каждой пасеке Украины из расчета одно устройство на одну семью. Его функциональное назначение будет использоваться для профілактики болезней, оздоровления пчелиных семей и решения проблем пчеловождения.
Вопросы, что будут возникать, посылайте в журнал "Пасека", буду отвечать.
П. Я. Хмара кандидат биологических наук

«Изолятор для пчелиной матки» П.Я.Хмара

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 17 фев 2007, 20:17 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
together писал(а):
Если в июле или в начале августа не будет взятку, или он будет поддерживающим, то будет лучше перевести семью на безрасплодный статус, подготовить к зимовке и перезимовать.
«Изолятор для пчелиной матки» П.Я.Хмара


При всем моем уважении к кандидату биологических наук П. Я. Хмаре, я не могу согласиться с таким решение вопроса. Если в конце июля и начале августа матка не будет червить, то и не кому будет зимовать, т.к. изношенные пчелы уже отработали свой ресурс, а молодых не будет.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 08 мар 2007, 21:42 
мастер
мастер

Зарегистрирован: 26 сен 2006, 00:35
Сообщения: 316
Откуда: Germany
together писал(а):
together писал(а):
Если в июле или в начале августа не будет взятку, или он будет поддерживающим, то будет лучше перевести семью на безрасплодный статус, подготовить к зимовке и перезимовать.
«Изолятор для пчелиной матки» П.Я.Хмара


При всем моем уважении к кандидату биологических наук П. Я. Хмаре, я не могу согласиться с таким решение вопроса. Если в конце июля и начале августа матка не будет червить, то и не кому будет зимовать, т.к. изношенные пчелы уже отработали свой ресурс, а молодых не будет.
Совершенно согласен с Александром ,августовский расплод ,это и есть пчела , которая пойдет в зиму.Если не будет расплода в этот период , не будет и семьи в зиму.
Как я уже писал, что для эксперимента отправлял с осени в зиму две экспериментальные семьи ,с середины ноября и до первого облета -17 февраля, две семьи с матками в изоляторах Хмары. Пчелы перезимовали прекрасно, матки живы и судя по активной яйцекладке, после освобождения- здоровы.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 08 мар 2007, 22:13 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Prokudin писал(а):
Как я уже писал, что для эксперимента отправлял с осени в зиму две экспериментальные семьи ,с середины ноября и до первого облета -17 февраля, две семьи с матками в изоляторах Хмары. Пчелы перезимовали прекрасно, матки живы и судя по активной яйцекладке, после освобождения- здоровы.

А как расход кормов по сравнению с другими семьями?

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 08 мар 2007, 22:47 
мастер
мастер

Зарегистрирован: 26 сен 2006, 00:35
Сообщения: 316
Откуда: Germany
together писал(а):
Prokudin писал(а):
Как я уже писал, что для эксперимента отправлял с осени в зиму две экспериментальные семьи ,с середины ноября и до первого облета -17 февраля, две семьи с матками в изоляторах Хмары. Пчелы перезимовали прекрасно, матки живы и судя по активной яйцекладке, после освобождения- здоровы.

А как расход кормов по сравнению с другими семьями?
Я уже писал, что зима была очень теплая и засев в семьях всеже был,несмотря на то ,что рамки раздвинуты ,когда среди зимы такое повышение температуры , кроме изолятора ,ничто не может удержать маток от засева хотя-бы небольшого кол-ва расплода.Разница в пользу семей с матками в изоляторе в среднем на 2,9кг.


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения:
СообщениеДобавлено: 09 мар 2007, 10:51 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Prokudin писал(а):
Разница в пользу семей с матками в изоляторе в среднем на 2,9кг.

Да, это существенная разница в каловой нагрузке. Если же смотреть с экономической стороны, то дополнительные 3 кг, которые съэкономлены зимой, теперь, в период весеннего развития, совсем не помешают.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Новая темаОтветить Страница 1 из 7   [ Сообщений: 139 ]
На страницу 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  След.


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
© 2008-2013 airbees.com | Designed by creo.su

Русская поддержка phpBB